Odkąd pamiętam, zawsze otaczały mnie zwierzęta. Pod swoją opieką miałam koty, gady, gryzonie, ptaki, psy i przeróżne wodne stworzenia. Od wielu lat moją ogromną pasją jest akwarystyka i to właśnie ona była impulsem do rozpoczęcia nauki na Uniwersytecie Gdańskim, na wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii. Uzyskałam tytuł licencjata na kierunku Oceanografia, a następnie magistra na kierunku Ochrona Środowiska. Studia te pozwoliły mi rozwinąć empatię i szacunek dla zwierząt oraz całej otaczającej nas przyrody.

c1

Chcąc pogłębiać swoją wiedzę na temat zwierząt i profesjonalnie pomagać ich właścicielom w zrozumieniu problemów swoich podopiecznych, w rozwiązywaniu ich i w budowaniu  prawidłowych relacji, ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Psychologia Zwierząt na Wydziale Nauk Społecznych Collegium Humanitatis . Ukończyłam również kurs trenerski prowadzony przez Centrum Kynologiczne CANID. oraz kurs instruktora obedience pod okiem Magdaleny Łęczyckiej Mrzygłód i Jagody Wejchan.

 12

Szukając nieustannie nowych informacji, pomysłów i dróg do lepszego poznania umysłów, uczuć i emocji zwierząt uczestniczę w seminariach i kursach pozwalających mi lepiej zrozumieć problemy behawioralne jakie mają nasi podopieczni oraz poszerzać umiejętności trenerskie. Wiedza na temat zwierząt nieustannie się poszerza i bardzo istotne jest dla mnie poszukiwanie nowych źródeł informacji i inspiracji. 

Pracowałam dłuższy czas jako wolontariuszka w łódzkim Schronisku dla Zwierząt, gdzie zajmowałam się psami typu bull jak członek grupy SOS Amstaff. Obecnie również staram się wspierać fundacje i wolontariuszy jako trenerka psów i behawiorystka. Praca w schronisku uwrażliwia na ból, cierpienie i uczy empatii.  To właśnie tam widać wiele problemów z lękiem, agresją, zachowaniami kompulsywnymi czy stereotypowymi, jakie pojawiają się u zwierząt. Tam też odkryłam, jak czasem niewielki gest, krótka chwila poświęcona zwierzakowi spragnionemu kontaktu z człowiekiem, może dać mu wiele szczęścia, a mi przynieść ogromną satysfakcję.

Obecnie poświęcam się głównie pracy w prowadzonej przez siebie szkole, gdzie uczę opiekunów zwierząt w jaki sposób mogą pracować ze swoimi podopiecznymi tak, aby ich wspólne życie było jak najprzyjemniejsze. Pracuję zarówno z psami jak i kotami, niezależnie od wieku, rasy czy problemu z jakim zgłaszają się do mnie opiekunowie.

Moje kwalifikacje, szkolenia i kursy

 © 2019 www.behawiorysta.info, www.balu.com.pl, www.balu.pl all rights reserved.

Łódź - zoopsycholog, behawiorysta, trener psów.

Free images courtesy of FreeDigitalPhotos.net