balu movies
 
 20210614 085520

Naszą pasją są filmy. Wszystko zaczęło się od współpracy z Łódzką Szkołą Filmową, gdzie braliśmy udział z naszymi psami w etiudach. Praca na planie filmowym jest wymagająca, ale również ekscytująca i bardzo ciekawa. Dla nas zawsze jest odskocznią od codziennych obowiązków w szkole. Nawet krótka etiuda często stanowi duże wyzwanie, zarówno dla psa jak i dla trenera. Trzeba przemyśleć jak przenieść wizję reżysera na faktyczne psie zachowania, czego należy psa nauczyć, jak go ustawić, a wraz z nim cały plan, tak aby nie było widać czającego się gdzieś w pobliżu trenera, wysyłającego tajemne znaki swojemu psu.

 

 
2016-05-25 16-50-36 DSC 0137 2 

Ważnym elementem pracy jest też oswojenie psa ze sprzętem, jaki jest używany na planie. Czasem plan jest bardzo skomplikowany: duże kamery, niejednokrotnie jeżdżące po szynach, gimbale, mikrofony, oświetlenie, blendy, dodatkowe rekwizyty. Do tego wszystkiego pies musi się przyzwyczaić i nauczyć akceptować. Często przeprowadzamy wcześniejsze próby z aktorami, jeśli pies ma wchodzić z nimi w jakieś bezpośrednie interakcje.

Zobaczcie jak wyglądała praca na planie etiudy "Bez" Mariusza Biernackiego:

 I charakteryzacja do tego filmu w wykonaniu Agaty Stefaniak:

Chcesz aby nasze psy wzięły udział w Twoim filmie, albo nawiązać z nami współpracę w sprawie promocji Twoich produktów lub usług? Skontaktuj się z nami  pisząc na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 2016-05-25 17-10-30 1Je
 
Z czasem w mojej głowie zaczęły powstawać własne historie, które coraz bardziej domagały się realizacji. Tak zaczęły powstawać nasze własne, krótkie i najczęściej zabawne filmy, które publikujemy w mediach społecznościowych.
Staramy się aby każdy z nich opowiadał jakąś historię i pokazywał umiejętności naszych psów w często bardzo niecodziennych odsłonach... zresztą, zobaczcie sami:)
 
 


 

 © 2023 www.behawiorysta.info, www.balu.com.pl, www.balu.pl all rights reserved.

Łódź - zoopsycholog, behawiorysta, trener psów.

Free images courtesy of FreeDigitalPhotos.net